Adres redakcji

Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe
07-410 Ostrołęka
ul. Traugutta 9A
tel. 0 29 764 59 80
www.otn.ostroleka.pl
e-mail: otn.ostroleka@o2.pl

Zasady etyki publikacyjnej

Zasady etyki publikacyjnej mające na celu przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom publikacyjnym, w szczególności zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics) stosowane w Wydawnictwie Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego Adama Chętnika – Zeszyty Naukowe.

Czytaj więcej ....

Procedura recenzowania

Procedura recenzowania artykułów w Wydawnictwie Naukowym OTN w Ostrołęce jest zgodna z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dobrymi praktykami w procedurach recenzyjnych w nauce.

Czytaj więcej ....

Polecamy

Licznik odwiedzin

000466183
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
0
0
0
0
466183

Your IP: 18.97.14.90
19-06-2025 09:11

Projekty

Zrealizowaliśmy Działanie III w projekcie

FoundedbyEU

„PARTNERSTWO NA RZECZ TRANSFORMACJI CYFROWEJ – WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE UKIERUNKOWANIA KSZTAŁCENIA VET NA ZAWODY PRZYSZŁOŚCI – INFORMATYK i ELEKTRYK” realizowanym w ramach programu ERASMUSPLUS Partnerstwa na rzecz współpracy (KA210) Partnerstwa na małą skalę w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego.

Międzynarodowe działanie dotyczące szkoleń i uczenia się partnerów w Polsce.

Trzecie spotkanie projektowe zgodnie z planem odbyło się w Ostrołęce (18-21.10.2024), a gospodarzem było OTN. Analogicznie jak na poprzednich spotkaniach partnerzy mogli zapoznać się z doświadczeniem obejmującym:

  • poznanie działań na polskim rynku edukacyjnym zmierzających do zapewnienia specjalistów w kontekście transformacji cyfrowej i energetycznej w tym w zawodach informatyk i elektryk,
  • promocji i zwiększania atrakcyjności kształcenia VET na poziomie ISCED 3-4 w kontekście potrzeb polityk UE,
  • poznanie dobrych praktyk w zakresie ukierunkowania i przygotowania współpracujących firm do transformacji cyfrowej i energetycznej,
  • poznanie sposobu planowania potrzeb w kształceniu VET w Polsce w zawodach informatyk i elektryk jako element współpracy międzysektorowej zwiększającej powiązanie etapu kształcenia i zatrudnienia,
  • praktyka w zakresie włączania osób z mniejszymi szansami.

Ważnym elementem spotkania było wzajemne poznanie się (zarówno potencjałów jak i interpersonalne) jako bazy do planowania i rozwijania wspólnych przedsięwzięć prowadzących do usprawnień i nowych podejść, w zakresie VET oraz inkluzywności.

Partnerzy uzyskali obraz rozwiązań związanych z kształceniem VET na poziomie międzynarodowym na przykładzie Polski, Niemiec i Grecji.

Eksperci partnerów opracowali wstępną wersję finalnego rezultatu pracy intelektualnej, poddali ocenie i uznali jej kompletność z punktu widzenia założeń merytorycznych projektu i jego celów.

W spotkaniu udział wzięli:

  • ze strony OTN (PL): Ireneusz Żuchowski, Igor Skrodzki i Cezary Pilcicki
  • ze strony FAV (DE): Evmorfia Arkani, Theodora Patsona, Eleni Tsaireli
  • ze strony FAV: Heiko Schuler, Sylwia Bertz, Katerina Leistner.

W najbliższym czasie zostanie udostępnione opracowanie finalne pn. „Atrakcyjność zawodów przyszłości INFORMATYK i ELEKTRYK oraz znaczenie kształcenia VET w kontekście wyzwań UE – Studium zawierające wnioski i rekomendacje w zakresie adaptacji i włączania poznanych doświadczeń, rozwiązań, dobrych praktyk na przykładzie Niemiec, Gracji i Polski" jako otwarty zasób edukacyjny.

 

1

2

3

4

5

Zeszyty Naukowe OTN

Zeszyty Naukowe OTN są czasopismem naukowym o tematyce z zakresu szeroko rozumianej humanistyki oraz problematyki społeczno-ekonomicznej.

Zeszyty Naukowe OTN są czasopismem recenzowanym.

Czytaj więcej

Rapidus - system antyplagiatowy

Wydawnictwo Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika
wykorzystuje program antyplagaiatowy RAPIDUS.
strona WWW: https://rapidus.org
RAPIDUS to program antyplagiatowy, który używa jako bazy porównawczej całego dostępnego internetu, w tym:
ponad 1.8 miliarda stron internetowych
- akty prawne
- artykuły
- książki, czasopisma
- encyklopedie, słowniki.
Oparty jest na technologii SSL. Sprawdzane dokumenty są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu. Zawiera zaawansowany algorytm wykrywania plagiatu gwarantujący wiarygodny wynik analizy.