Adres redakcji

Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe
07-410 Ostrołęka
ul. Traugutta 9A
tel. 0 29 764 59 80
www.otn.ostroleka.pl
e-mail: otn.ostroleka@o2.pl

Zasady etyki publikacyjnej

Zasady etyki publikacyjnej mające na celu przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom publikacyjnym, w szczególności zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics) stosowane w Wydawnictwie Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego Adama Chętnika – Zeszyty Naukowe.

Czytaj więcej ....

Procedura recenzowania

Procedura recenzowania artykułów w Wydawnictwie Naukowym OTN w Ostrołęce jest zgodna z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dobrymi praktykami w procedurach recenzyjnych w nauce.

Czytaj więcej ....

Polecamy

Licznik odwiedzin

000466183
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
0
0
0
0
466183

Your IP: 44.200.82.149
06-06-2023 23:10

[Marzec, Kwiecień] Udział członkiń OTN w ramach działalności naukowej i popularnonaukowej

Członkinie OTN im. Adama Chętnika Maria Weronika Kmoch i Natalia Lenda w ostatnich tygodniach wzięły udział w wydarzeniach naukowych i popularnonaukowych, szerząc wiedzę o ostrołęckim regionie.

Członkini Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika pani Maria Weronika Kmoch w dniach 16–17 marca 2023 roku wzięła udział w ogólnopolskiej konferencji pod hasłem Regionalizm w dobie przyspieszenia technologicznego, politycznego i społecznego.

Konferencja została przeprowadzona na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Pani Maria była członkinią komitetu organizacyjnego konferencji. Wówczas wzięła udział w debacie otwierającej konferencję, mówiąc o edukacji regionalnej w Polsce. Wygłosiła również referat pt. Edukacja regionalna w szkole. Doświadczenia i praktyka, w której poruszyła wątki powiązane z Wikipedią i aplikacją ToTuBy. Ponadto moderowała panel konferencyjny, przeprowadziła wywiad do serii REGIONALISTKI, wypowiedziała się dla lokalnych stacji radia i telewizji. Prowadziła także warsztaty w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej nt. Wikipedii w edukacji regionalnej;

mwk

Członkini Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika pani Natalia Lenda dnia 5 marca 2023 roku wzięła udział w konferencji Katastrofa, tragedia, trauma, zoganizowanej przez Katedrę Studiów Porównawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ośrodek Badawczy Ficta Facta, Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wygłosiła referat Po co o tym mówić? Trauma zbiorowa na przykładzie świadków pacyfikacji wsi Bandysie.

16-17 marca pani Natalia Lenda wzięła udział w konferencji Regionalizm w dobie przyśpieszenia technologicznego, politycznego i społecznego, zorganizowanej przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej, Archiwa Państwowe w Koszalinie, Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Wygłosiła referat Rola historyka jako lidera pamięci lokalnej. Regionalizm w świetle zbrodni z powiatów ostrołęckiego i wysokomazowieckiego w okresie II wojny światowej.

29 marca opublikowano na Ostrowskim Portalu Internetowym artykuł popularnonaukowy Czasy mroku. Ostrów Mazowiecka w Generalnym Gubernatorstwie

Ponadto 13 kwietnia pani Natalia Lenda wzięła udział w prelekcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej pt. Powiat ostrowski w 1943 r.”  W lokalnych mediach opublikowano obszerne sprawozdania: https://www.ostrowmaz24.pl/art/43843/historia-ktora-przetrwala-natalia-lenda-opowiedziala-o-1943-roku-w-powiecie-ostrowskim-zdjecia, https://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/36555

Zeszyty Naukowe OTN

Zeszyty Naukowe OTN są czasopismem naukowym o tematyce z zakresu szeroko rozumianej humanistyki oraz problematyki społeczno-ekonomicznej.

Zeszyty Naukowe OTN są czasopismem recenzowanym.

Czytaj więcej

Rapidus - system antyplagiatowy

Wydawnictwo Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika
wykorzystuje program antyplagaiatowy RAPIDUS.
strona WWW: https://rapidus.org
RAPIDUS to program antyplagiatowy, który używa jako bazy porównawczej całego dostępnego internetu, w tym:
ponad 1.8 miliarda stron internetowych
- akty prawne
- artykuły
- książki, czasopisma
- encyklopedie, słowniki.
Oparty jest na technologii SSL. Sprawdzane dokumenty są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu. Zawiera zaawansowany algorytm wykrywania plagiatu gwarantujący wiarygodny wynik analizy.